Stránky mateřské školy

Aktuality - 2017/2018

Rozloučení se školním rokem

V úterý 19.6. 2018 jsme se již tradičně sešli na školní zahradě, abychom pasovali předškoláky na školáky, prvňáčky na čtenáře a rozloučili se s našimi čtvrťáky. Předškoláci předvedli přísahu, prvňáci ukázali, že se za rok naučili krásně číst a čtvrťáci zaujali přednesem vlastních básní. Těšíme se v září na nové školáky a odcházejícím čtvrťákům přejeme, ať se jim ve Vyškově v páté třídě líbí a daří.

Zobrazit celý článek

Přírodovědně vlastivědný pobyt

Od 11.6.-15.6. 2018 jsme s 30 dětmi pobývali v na tradičním Přírodovědně vlastivědném pobytu v CHATĚ POD TESÁKEM. Navštívili jsme ZOO Zlín – Lešná a podnikli výlet na Hostýn. Na děti také čekala spousta sportovních aktivit, soutěží a her, olympiáda a ocenění v podobě diplomů a odměn. Nebojácné děti si prošly i stezku odvahy. Pobyt si děti užily!

Zobrazit celý článek

Besídka ke Dni matek

Ve středu 9.5. 2018 se konala v kulturním domě besídka ke Dni matek. Děti mohly předvést, co si pro maminky nachystaly. V programu se objevilo taneční vystoupení, scénka z našich pověstí, písničky a vystoupení s padákem. Na závěr besídky děti rozdaly maminkám přáníčka a malý dárek.

Zobrazit celý článek

McDonald Cup Drnovice 4.5.2018

V pátek 4.května 2018 jelo 10 chlapců z 2. a 3.třídy do Drnovic na okrskové kolo McDonald Cupu – fotbalové soutěže základních škol. Družstvo Moravských Prus bylo přivítáno jako někdo do počtu. V prvním zápase se ZŠ Rousínov jsme tak jako potom i ostatní družstva prohráli 0:8. Když jsme ve druhém souboji se ZŠ Pustiměř vyhráli 4:3, začali se na nás dívat jinak. Ve třetím zápase se ZŠ Drnovice jsme první polovinu zápasu vedli. Škoda, že chlapce zradila fyzička a ke konci zápasu již nestíhali soupeře dobíhat. Nakonec jsme prohráli 4:5. I tak jsme byli překvapením dne. Umístili jsme se hned druzí za ZŠ Rousínov. Chlapci si za svou bojovnost a herní nasazení zaslouží velké ocenění.

Zobrazit celý článek

Návtěva muzea 30.4.2018

V pondělí 30.4. navštívili žáci 3. a 4.ročníku Muzeum Vyškovska, kde pro ně byl připravený program Život ve středověku. Zahráli si role krále Karla IV., královny Blanky a jejich družiny, také mnicha, kováře a rytířů. Na fiktivním příběhu královské návštěvy na hradu Melice (poblíž Pustiměře) se dozvěděli více i sedmi rytířských ctnostech, jak se dříve bydlelo, psalo, jedlo. Na závěr si každý vyrobil královskou korunu.

Zobrazit celý článek

Exkurze ve firmě Plast-Mark

V pondělí 7.5. 2018 jsme se vydali do Vážan na exkurzi do firmy Plast-Mark. Děti měly za úkol sledovat výklad a ve skupinkách odpovědět na otázky, které byly pro ně přichystány. Ve výrobním areálu jsem se dozvěděli mnoho zajímavostí, mohli jsme si prohlédnout stroje a hotový bazén. Na závěr čekala pozorné posluchače sladká odměna. Poděkování patří panu Lauterbachovi a Vejmolovi, kteří se nám po celý program věnovali.

Zobrazit celý článek

Besídka ke Dni matek

Děti a žáci Základní školy a Mateřské školy Moravské Prusy, p.o.

Vás zvou ve středu 9.května 2018 v 15:45 hodin do kulturního domu

na besídku ke Dni matek.

Zobrazit celý článek

Výlet do Lipky

V pátek 20.4.2018 jsme se vydali do ekologického střediska Lipka v Brně.

Na prvňáčky a děti ze školky čekala pohádka „O ZAKLETÉM SKŘÍTKOVI“. V úvodní pohádce se Skřítek Hračička posmíval obyčejným hračkám, a tak ho Ochránci kamene, slámy, hlíny a dřeva zakleli. Děti se vydaly do jednotlivých království získat klíčky na vysvobození Skřítka. V každém království jim Ochránce ukázal, k čemu jednotlivé materiály slouží, jak si s nimi mohou hrát a tvořit.

Děti z 2. až 4. ročníku se zúčastnily programu „JAK ROSTE CHLÉB“. Program ukazoval cestu od obilí, rostoucího na poli, až ke chlebu na našem stole. Děti mohly na vlastní kůži prožít tradiční ruční zpracování obilí. Do tématu byly uvedeny pohádkou O kuchaři, který urazil pole, které zdůrazňuje význam půdy pro člověka. Formou her děti porovnaly tradiční ruční a strojovou výrobu chleba. Děti se také na chvíli staly pekaři a mohly si připravit vlastní dobrůtku.

Zobrazit celý článek