Stránky mateřské školy

Aktuality - 2017/2018

Recitační soutěž

V úterý 20.2. 2018 se konalo školní kolo recitační soutěže.

Výsledky:

1. ročník

1. místo Kateřina Kiliánová

2. místo Simona Kubíková

3. místo Šimon Vejmola

2. ročník

1. místo Tereza Novotná

2. místo Libor Zehnálek

3. místo Diana Sklenková

3. ročník a 4. ročník

1. místo Štěpán Lozrt

2. místo Jakub Jarábek

3. místo Michaela Kupčíková

Cenu publika získal Štěpán Lozrt

Děti, které se ocitly na oceněných místech, si kromě diplomu mohly vybrat i zaslouženou odměnu. Velkou pochvalu si zaslouží i ostatní žáci, kteří soutěži věnovali čas, poctivě si básničky připravili a mnohdy také překonávali trému. Určitě si za svůj výkon a úsilí zasloužili sladkou odměnu.

Zobrazit celý článek

Dopravní hřiště

Ve středu 31.1. 2018 žáci obdrželi pololetní vysvědčení a jako odměnu za jejich práci nás již popáté navštívilo Dopravní hřiště. Pod vedením lektorů si děti nejdříve hřiště prošly a připomněly si dopravní značky a zásady správného přecházení přes přechod. A potom se již na chvíli staly policisty, řidiči i ukázněnými chodci. Do svých rolí se nadšeně vžily, pobyt na hřišti si patřičně užily a moc pokut nedostaly.

Zobrazit celý článek

Školní karneval

V pátek 19.1.2018 proběhl v Kulturním domě v Moravských Prusích karneval dětí za základní školy a mateřské školy. Děti si z domu přinesly krásné masky a předvedly se jako princezny z Ledového království, víly, čarodějnice, tanečnice, berušky, vodníci, fotbalisti, kočičky, šašci, dokonce mezi nimi byla i liška a Wilma z pohádky Flintstoneovi. Po úvodním přivítání začal ten pravý rej masek - hrály se různé hry, soutěže a vůbec nebylo jednoduché plnit některé úkoly v přestrojení, ale všichni to zvládli. Z očí dětí zářila radost a spokojenost. Rodičům děkujeme za přípravu masek. Děti si karnevalové dopoledne velmi užily :-).

Zobrazit celý článek

Návštěva místního kostela

V pátek 5.1.2018 jsme navštívili místní kostel sv. Jiří. Děti nejvíce zaujal betlém, u kterého si připomněly svátek Tří králů. Paní ředitelka z Mateřské školy ve Vážanech Jarmila Voščeková nám zahrála na kytaru a varhany, takže jsme si mohli společně zazpívat. Děti také obdivovaly obrazy, sochy svatých a výzdobu kostela.

Zobrazit celý článek

Pozvánka na VÁNOČNÍ BESÍDKU

Zobrazit celý článek

Návštěva muzea ve Vyškově - Vánoce ve světě

V úterý 28.11. 2017 se žáci 3. a 4. ročníku vydali do Muzea ve Vyškově a zúčastnili se výstavy Vánoce ve světe. Výstava umožnila žákům nahlédnout do vánoční atmosféry v cizině. Děti se dozvěděly, jak slaví Vánoce naši sousedé v Evropě a také obyvatelé jiných kontinentů. Mohly se tak naladit na blížící se vánoční čas a také si na závěr programu vyrobit vánoční ozdobu.

Zobrazit celý článek

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu

Zobrazit celý článek

Indiáni v první třídě

Jak k této proměně došlo? Stalo se to velmi jednoduše při učení písmenka "i jako indián". Vyrobili jsme si indiánskou čelenku, pomalovali jsme se válečnými barvami a ani jsme si nevšimli, že jsme zdolali další písmenko abecedy. Už brzy jich budeme znát dost na to, aby se z nás stali opravdoví čtenáři. Takové učení nás baví :-).

Zobrazit celý článek