Stránky mateřské školy

Aktuality - 2022/2023

Preventivní program

Ve středu 15.2. 2023 do školy zavítaly lektorky z organizace PODANÉ RUCE s preventivním programem.

Žáci 1. a 2. ročníku se zaměřili na téma „Bezpečné užívání chytrých telefonů“. Děti se dozvěděly pravidla bezpečného každodenního užívání telefonu a na názorných scénkách si předvedly, jaká mohou být zdravotní rizika nadměrného používání.

Žáci 3. a 4. ročníku se zúčastnili programu zaměřeného na prevenci užívání tabákových výrobků a alkoholických nápojů.

Zobrazit celý článek

Vysvědčení

Vydávání vysvědčení za 1. pololetí proběhlo 31. 1. 2023. Tentokrát bylo trošku smutno v 1. třídě, kde byly pouze čtyři děti. Ostatní děti onemocněly. Proto si slavnostní okamžik užily společně až dnes 6. 2. 2023, kdy už byla většina dětí ve škole. Své první vysvědčení oslavily také sladkou odměnou. Snad svoje úspěchy a snahu projeví i v budoucnu a takové radostné chvíle budou zažívat často. Start v 1. třídě se rozhodně všem vydařil.

Zobrazit celý článek

Karneval

Ve středu 1. 2. 2023 byl pro děti ze základní školy připraven karneval. Děti si přinesly do školy krásné kostýmy. Průvod masek prošel nejdříve školou a potom jsme zamířili do kulturního domu, kde začalo pravé karnevalové veselí. Děti si mohly zatancovat, zazpívat písničky a zasoutěžit si. Na závěr karnevalu byla připravena bohatá tombola. Každý účastník si odnesl cenu podle vlastního výběru. Karnevalové dopoledne jsme si všichni moc užili.

Zobrazit celý článek

Pololetní prázdniny

V pátek 3. února 2023 mají žáci ZŠ jednodenní pololetní prázdniny.

Zobrazit celý článek

Krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 2023

Krásné prožití vánočních svátků
a vše nejlepší do nového roku 2023

přejí žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Moravské Prusy.

Zobrazit celý článek

Vánoční besídka

Ve středu 21.12. 2022 jsme měli ve škole pestrý program. Zazpívali jsme si koledy a připomněli si tradiční vánoční zvyky. Nejvíce se ovšem děti těšily na dárečky. Potom přišel čas zahrát si hry a ochutnat vánoční cukroví od maminek. Nechyběla také krátká pohádka.

Po obědě ještě na děti čekalo pod stromečkem překvapení v podobě nových dárků, se kterými si mohou pohrát v družině.

Celé dopoledne jsme si moc užili.

Zobrazit celý článek

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny začínají v pátek 23. 12. 2022 a trvají do 2. 1. 2023.
Výuka bude zahájena v úterý 3. 1. 2023.

Zobrazit celý článek

Plavání

Od 8. prosince 2022 jezdíme s dětmi v rámci hodin tělesné výchovy na plavecký výcvik do Vyškova. Školáci jsou rozděleni podle svých schopností do několika skupin. Děti absolvují celkem 10 lekcí. Přejeme dětem, aby se zdokonalovaly a získaly dobrý vztah k vodě i k plavání.

Zobrazit celý článek