Stránky mateřské školy

Aktuality - 2023/2024

Vánoční přání

Krásné prožití vánočních svátků
a vše nejlepší do nového roku 2024
přejí žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Moravské Prusy.

Zobrazit celý článek

Ze života včel

Ve středu 20.12. 2023 se žáci zúčastnili workshopu „Ze života včel“. Pan lektor zajímavě předal dětem spoustu zajímavostí ze života tohoto hmyzu, např. kde se bere med, jak se včely dorozumívají… Děti si také mohly vyzkoušet nástroje potřebné ke včelaření, přivonět si k pravému včelímu vosku a prohlédnout si v přepravní bedně živé včelky. Na závěr pak přišla sladká tečka v podobě ochutnávky včelího medu.

Zobrazit celý článek

Vánoční fotbalový turnaj

Ve středu 20.12.2023 se chlapci ze sportovního kroužku zúčastnili vánočního fotbalového turnaje.

Pod vedením pana trenéra Lauterbacha si hoši zahráli proti vyškovské základní škole TALENT. Družstvo starších žáků z Moravských Prus zvítězilo, na druhém místě se umístili žáci ze ZŠ TALENT a třetí místo obsadilo družstvo mladších žáků z Moravských Prus.

Chlapcům děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy. Děkujeme také panu trenérovi, který se žákům v rámci sportovního kroužku obětavě věnuje. Přejeme hochům, ať jim sportovní zápal vydrží.

Zobrazit celý článek

Divadelní představení

V úterý 12.12. 2023 jsme se vydali do Divadla Radost v Brně na divadelní představení Čaroděj ze země Oz. 
Ponořili jsme se do příběhu malé Dorotky z Kansasu, kterou tornádo odneslo i s domem do čarovné země Oz. Zde Dorotka potkává Hastroše, Plecháče a Lva, kteří se stanou jejími společníky. Musí spolu zdolat hodně překážek a vypořádat se zlou čarodějnicí, aby se zase mohla vrátit domů.
Přestavení jsme si moc užili.

Zobrazit celý článek

Advent pokračuje

Čekání na Vánoce si naši starší školáci zpříjemňují otvíráním adventního kalendáře. A protože ty čokoládové mají většinou doma, ve škole je čeká trochu jiný. Každý den jim přinese malé překvapení v podobě úkolu nebo výletu. A tak už jsme měli "laskavý den", kdy jsme se na sebe pořád usmívali, zařádili jsme si ve sněhu při společném bobování nebo jsme si zajeli do muzea, kde jsme si připomněli adventní tradice a zvyky. V závěru návštěvy si děti vyrobily krásnou korálkovou hvězdičku. Ale pssst, ta bude možná pro někoho překvapením. Zbyla nám i chvilka času na prohlídku betléma na náměstí a zazvonění na zvoneček s přáním, ať je nám všem spolu i dál dobře jako dosud.

Zobrazit celý článek

Adventní dílničky

Advent bývá tradičně spojen s přípravou na Vánoce. Kromě pečení cukroví, shánění dárků a velkého úklidu, k tomu patří také výzdoba domu a výroba různých dekorací. Některé z nich si mohli vyzkoušet naši školáci, kteří v doprovodu svých rodičů zavítali na výtvarné odpoledne. Společně pak malovali, lepili, stříhali, zdobili... a nakonec si také odnesli krásné výrobky, které jistě ozdobí jejich domovy. Nechybělo výborné občertvení od našich milých paní kuchařek i popovídání u kávy či čaje.

Jsme rádi, že jste si v tomto uspěchaném období našli čas na svoje děti a strávili s nimi pár hezkých chvil. Krásný advent!

Zobrazit celý článek

Je tu advent...

V pátek 1. prosince jsme se s našimi dětmi a jejich rodiči i přáteli sešli pod naším krásným smrkem, abychom ho rozsvítili a zahájili tak jedno z nejhezčích období v roce. První sněhové vločky pomohly dětem naladit všechny přítomné na nadcházející období a zastavit se v dnešním uspěchaném světě. Obecní úřad pro nás připravil výborné občerstvení a tak jsme mohli strávit pár příjemných chvil u teplého nápoje a sladkých koláčků.

Sotva jsme se po víkendu vrátili do školy, čekala nás vzácná návštěva Mikuláše a jeho pomocníků. Přivítali jsme je sice trošku s chvěním, ale zároveň i s velkou radostí. A i když někomu musel Mikuláš trošku domluvit, nakonec si všechny děti vysloužily sladkou odměnu.

A protože advent ještě zdaleka nekončí, čeká nás ještě spousta radostí. Nenechme si je ujít :-).

Zobrazit celý článek

Bílý tělocvik

Vzácná sněhová nadílka přímo vybídla k dovádění na sněhu. Tělocvik prvního a druhého ročníku se tentokrát konal v bílé zimní přírodě, kde děti trénovaly nejen techniku hodu sněhovou koulí, ale hlavně běhání v hlubokém sněhu, řízení bobů a vybíhání kopce. Děti si vesele užívaly vzácnou přírodní nádheru a chvíli to vypadalo jako z Ladových obrázků.

Mgr. Jitka Piňosová

Zobrazit celý článek