Stránky mateřské školy

Aktuality - 2023/2024

Krásné prožití letních prázdnin

Krásné prožití letních prázdnin přeje kolektiv ZŠ a MŠ Moravské Prusy.

Zobrazit celý článek

Rozloučení se školním rokem

V úterý 25.6.2024 proběhlo na školní zahradě tradiční "Rozloučení se školním rokem". Začalo již v dopoledních hodinách, kdy jsme se loučili s paní učitelkou Kateřinou Tomáškovou. V odpoledním čase začalo loučení s dětmi, na kterém byli předškoláci pasováni do řad školáků, prvňáčci pasováni do řad čtenářů, rozloučili jsme se i s našimi čtvrťáky, kteří přechází do 5.ročníku ve Vyškově, dále pokračovalo loučení s paní učitelkou Kristýnou Klíčovou a aby tomu loučení nebylo konec, tak se s námi rozloučila i paní ředitelka Jitka Piňosová. Děkujeme paním učitelkám za krásný program, který s dětmi připravily a naše poděkování směřuje i k paním kuchařkám - Dajáně Bubeníkové a Lence Pavelkové, které se postaraly o výborné pohoštění. Rodičům i dětem děkujeme za krásné dárky a všem přejeme pohodové prázdniny.

Zobrazit celý článek

Oznámení o výsledku voleb do školské rady

Oznámení o výsledku voleb do školské rady

Zobrazit celý článek

Stanovení úplaty za předškolní vzdělávání a za školní družinu pro školní rok 2024/2025

Stanovení úplaty za předškolní vzdělávání a za školní družinu pro školní rok 2024/2025

Zobrazit celý článek

Rozloučení na zahradě

SRDEČNĚ VÁS ZVEME
V ÚTERÝ 25. 6. 2024 V 15. 30 HODIN
NA ZAHRADNÍ SLAVNOST, PŘI KTERÉ SE
ROZLOUČÍME SE ČTVRŤÁKY,
PASUJEME PRVŇÁKY NA ČTENÁŘE
A PŘEDŠKOLÁKY NA ŠKOLÁKY.
ZŠ A MŠ MORAVSKÉ PRUSY

Zobrazit celý článek

Školní výlet na hrad Veveří

Zážitky nabitý den prožily děti naší školy ve čtvrtek 13.6., kdy jsme se vydali na školní výlet. Naším cílem byl hrad Veveří, kde nám divadelní spolek Komedianti na káře připravil opravdu netradiční zábavu. V připravených stanech si děti mohly vyzkoušet něco z řemeslného umu našich předků, například ražbu mincí. Dále si mohly prohlédnout repliky historických zbraní, výstavu loutek, obdivovat práci kováře a vyzkoušet výtvarnou dílnu. Za poplatek si pak mohly vystřelit z kuše nebo hodit vrhací sekerou. Dále byla připravena žonglérská dílna s možností vyzkoušet si různé žonglérské techniky. Na závěr děti zhlédly veselé představení Furiantská pohádka. 

Výlet jsme zakončili plavbou na parníku po Brněnské přehradě přímo pod hradem.

Zobrazit celý článek

Výsledky zápisu do MŠ na školní rok 2024/2025

Výsledky zápisu do MŠ na škoní rok 2024/2025

Zobrazit celý článek

Soutěž mladých zdravotníků

Opět po roce se naše děti vydaly prokázat své znalosti na okresní kolo soutěže mladých zdravotníků. Po celý rok se pilně připravovaly a tak se v pátek 17. května vydalo 11 soutěžících ve dvou družstvech zkusit své štěstí. Na dopravním hřišti se i přes nepřízeň počasí sešlo 12 týmů 1. stupně a 3 týmy 2. stupně, aby změřily své síly.

Začali jsme tentokrát něčím jednodušším - testovými otázkami. Poznávání bylinek, historii červeného kříže i dopravní testy jsme zvládli téměř bez chybičky a pak už hurá na ošetřování zraněných. Vedli jsme si skvěle, ale tréma, nezvyklost situace i cizí lidé nám občas ubrali nějaký ten bodík. Nakonec jsme si vybojovali krásné 3. a 4. místo.

Všem dětem, které se na soutěž připravovaly, patří velká pochvala za skvělou reprezentaci školy. 

Zobrazit celý článek