Stránky mateřské školy

Aktuality - 2021/2022

Ekocentrum Lipka

V pátek 7. ledna se naše škola vydala na výlet do Brna do ekocentra Lipka. Byli jsme rádi, že se tato akce mohla uskutečnit, protože jsme již na podzim několik výchovně-vzdělávacích programů museli zrušit kvůli probíhající epidemii. Jednotlivé třídy se zúčastnily různých programů. První třída zkoumala život domácích zvířátek v "Hospodářství u Šnofouse". Kromě povídání o jednotlivých hospodářských zvířatech, si děti vyzkoušely podojit dřevěnou "kozu", stloukaly máslo ze smetany a nakonec si pochutnaly na vlastnoručně vyrobené svačince. Starší žáci zkoumali, jak roste chléb. Vyzkoušeli si mlácení obilí a na chvíli se z nich stali pekaři, kteří si na konci programu mohli odnést svůj malý kousek pečiva. Prohlédněte si naši fotogalerii a posuďte, zda si děti program užily :-).

Zobrazit celý článek

Preventivní antigenní testování a trasování ve školách od ledna 2022

Zobrazit celý článek

Testování žáků od 3.1.2022

Informace o změnách účinných od 3.1.2022

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování dětí a žáků ve školách se mění takto:

S účinností od 3. 1. 2022

  • v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá testování dětí a žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek; není-li pondělí nebo čtvrtek vyučovacím dnem, provede se preventivní testování první vyučovací den následující po tomto dni,
  • dále pak od 17. ledna 2022 probíhá testování dětí a žáků každé pondělí; není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu,
  • nově se testují i děti a žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci.

V případě, že se dítě nebo žák testu nepodrobí, platí stejná režimová pravidla jako doposud (nošení ochranného prostředku i při výuce apod.)

Zobrazit celý článek

Vánoční besídka

Poslední školní den v roce 2021 jsme si s dětmi užili třídní besídku s nadílkou.

Zobrazit celý článek

Advent v 1. třídě

Naši prvňáčci se učí číst, psát i počítat a ještě si u toho pohrají.

Zobrazit celý článek

Tvoření v družině

Děti se v družině pustily do vyrábění vánočních svícnů.

Zobrazit celý článek

Provoz školy


Vánoční prázdniny začínají 23. 12. 2021 a trvají do 2. 1. 2022. Výuka bude zahájena v pondělí 3. 1. 2022.Mateřská škola přeruší provoz od čtvrtka 23. 12. 2021 a zahájen bude znovu společně se ZŠ v pondělí 3. 1. 2022.

Zobrazit celý článek

Plavání

Od 25.11. 2021 jezdíme v rámci hodin TV na plavecký výcvik do Vyškova. Školáci jsou rozděleni podle svých dovedností do skupin. Děti absolvují celkem 10 lekcí a je na nich vidět, jak si plavání užívají.

Zobrazit celý článek