Stránky mateřské školy

Aktuality - 2022/2023

Výsledky zápisu do MŠ

Zobrazit celý článek

Inzerát - nabídka práce

Základní škola a Mateřská škola Moravské Prusy, příspěvková organizace

přijme

od 1. září 2023  učitelku/učitele 1. stupně, kvalifikace dle § 7 zákona č. 563/2004 Sb. 

Úvazek: 0,5 (případně menší – dle dohody) + třídnictví.

Pracovní poměr: doba určitá.

Požadujeme: aktivní, kreativní přístup, příjemné vystupování, praxe výhodou.

Nabízíme: rodinné prostředí malé školy, možnost prodloužení pracovního poměru, benefity FKSP, nadstandardní platové podmínky.

Životopis a motivační dopis zasílejte na emailovou adresu:  zsprusy@seznam.cz

Kontaktní telefon: 604 199 229.

Zobrazit celý článek

Na návštěvě u mláďátek

Děti ze druhé třídy se při svém celoročním putování se zvířátky dostaly až na stanoviště zvířecí miminka. Tentokrát jsme se vydali učit přímo do terénu :-). Díky velké ochotě pana Ivoše Brauera a paní Marie Ševčíkové mohly děti pozorovat stádo oveček i s malými jehňátky nebo čerstvě vylíhnutá kuřátka. Sledování doplnilo zajímavé povídání našich ochotných hostitelů. Teď už například víme, kolik mívá ovečka většinou mláďátek nebo jak dlouho trvá, než se z vajíčka vylíhne kuřátko. Za obě návštěvy ještě jednou děkujeme a těšíme se, že se zase někdy setkáme.

Zobrazit celý článek

Oznámení o přerušení provozu v době letních prázdnin

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Moravské Prusy oznamuje, že po
dohodě se zřizovatelem, bude přerušen provoz MŠ

v pátek 7. 7. 2023 a v době školních prázdnin od 17. 7. 2023 do 1. 9. 2023.

Mateřská škola bude v tuto dobu uzavřena.
Provoz bude opět zahájen v pondělí 4. 9. 2023 (MŠ i ZŠ současně).

Moravské Prusy 12. 5. 2023

Mgr. Jitka Piňosová
ředitelka školy

Zobrazit celý článek

Besídka ke Dni matek

Ve čtvrtek 11. května se konala tradiční jarní besídka, kterou si připravili žáčci naší školy při příležitosti Dne matek. Věříme, že udělala radost nejen všem maminkám a babičkám, ale i tatínkům a dědečkům. Taneční vystoupení se střídala s divadelním či hudebním přednesem. Děti byly skvělé (jako vždy :-), nálada příjemná a rodiče dojatí. Všem, kteří se na přípravě podíleli patří náš velký dík. A ještě jednou přejeme: KRÁSNÝ DEN MATEK!

Zobrazit celý článek

Soutěž mladých zdravotníků

V pátek 28.4. se na dopravním hřišti ve Vyškově konala soutěž mladých zdravotníků. Své znalosti přijelo prokázat jedenáct družstev 1. stupně ZŠ. Také z naší školy se vydalo 12 dětí zúročit vše, co se za celý rok naučily ve zdravotnickém kroužku. Úkol to nebyl zrovna lehký, protože i když bylo vše jen jako, přesto nás některá "poranění" překvapila a vyvedla z rovnováhy. Ve škole nám to tak nepřišlo, ale když jsme najednou museli komunikovat s cizími lidmi, zjistit, co se jim stalo, ošetřit jejich zranění, vyptat se na vše podstatné, odpovídat na všetečné otázky a na nic nezapomenout, docela jsme se u toho zapotili. Nakonec se nám podařilo splnit více či méně úspěšně úkoly na všech stanovištích a netrpělivě jsme čekali na vyhlášení výsledků. Jaká byla naše radost, když jsme zjistili, že jsme obsadili 1. a 2. místo v konkurenci velkých i menších škol. Teď čeká některé z nás ještě krajské kolo, které se bude konat začátkem června v Blansku. Těšíme se, že to pro nás bude nová zkušenost a zážitek. Všem zúčastněným dětem patří velká gratuace a pochvala za znamenitou reprezentaci školy.

Zobrazit celý článek

ZOO PARK VYŠKOV

V úterý 25.4. (3. a 4. třída) a ve čtvrtek 27.4. 2023 (1. a 2. třída) jsme se vydali do ZOO PARKU ve Vyškově na výukový program „Zvířátka na statku“. Čekala nás krásná procházka zooparkem s krmením zvířátek. Poznávali jsme rodinky zvířat, dozvěděli jsme se, jak o zvířátka správně pečovat, čím se živí a jaký máme užitek z domácích zvířat. Návštěva zooparku se nám moc líbila.

Zobrazit celý článek

Čarodějnická stezka

Čáry, máry, hromy blesky,

ať je dneska venku hezky!

Ať je teplo na líčko,

honem vylez SLUNÍČKO!

Milí rodiče a děti,

zdravíme Vás z naší školičky a chtěli bychom Vám dát vědět, že jsme si pro Vás připravili ČARODĚJNICKOU STEZKU na plotě školní zahrady. Úkoly si můžete zkusit, až půjdete na procházku kolem naší školy. Můžete si zasoutěžit, kdo bude znát odpověď rychleji. Pokud byste chtěli, můžete nám poslat fotografie, jak plníte úkoly.

Fotografie zasílejte na msprusy@email.cz     

Zobrazit celý článek