Slavnostní odpoledne 23.6.2011 – otevření předzahrádky, pasování na čtenáře a rozloučení se čtvrťáčky

Slavnostní čtvrteční odpoledne jsme zahájili v půl třetí krátkým kulturním programem, který předznamenal otevření zrekonstruované předzahrádky. Před školou nyní vznikl prostor s vitrínou a veselými sedačkami. Tady mohou žáci čekat na autobus do Vážan. O novou výsadbu se děti pečlivě starají.

Na nákladech se podílela i dotace, kterou jsme získali v rámci programu Škola pro udržitelný rozvoj, vyhlášeném Nadací Partnerství – Sever a ekologickým střediskem Lipka Brno.

<!--[if !vml]--><!--[endif]-->

Později jsme shlédli hranou pohádku o Dr.Akovi. Princ z pohádky na závěr pasoval prvňáčky na čtenáře a vyslal čtvrťáčky „do světa“.

Všichni obdrželi na památku této významné chvíle hezkou knížku.

Hladový nikdo neodešel – nejdříve jsme si pochutnali na koláčcích, které upekly naše šikovné paní kuchařky a později jsme si opekli špekáčky na ohýnku.