Slavnostní odpoledne

Stejně jako každý rok, tak ani letos nechybělo tradiční pasování prvňáčků na čtenáře a rozloučení se s dětmi ze 4. ročníku, které přecházejí do školy ve Vyškově.

Prvňáčci před slavnostním pasováním museli splnit doslova rytířský úkol, kdy děvčata házela kroužky na meč, který drželi chlapci, a poté je ještě čekala čtenářská zkouška.

Čtvrťáky úkol také neminul. Museli prokázat svůj postřeh při chytání vystřelovaných míčků do síťky. Na závěr zazpívali společně s kamarády ze 3. ročníku písničku, kterou si sami složili.

Závěr slavnostního odpoledne patřil tradičně opékání špekáčků.

Přejeme prvňáčkům, aby získané znalosti čtení přes prázdniny nezapomněli - k tomu jim poslouží knížky, které dostali.

Čtvrťáčkům pak úspěšný start v nové škole,  bezproblémové se začlenění do nového kolektivu a hodně úspěchů!

Vaše paní učitelky :-)