návštěva knihovny

Ve čtvrtek 10.10. jsme s radostí přijali pozvání od našich knihovnic

paní Moniky Lauterbachové a Veroniky Solomonjan.

Pro děti z 1. a 2. ročníku si paní knihovnice připravily krásný program na téma "Podzim aneb co se děje kolem nás". Po úvodním přivítání odhalovaly děti za pomocí hádanek, říkanek a také paní knihovnic charakteristiky podzimu. Poté je čekala řada úkolů - nejprve měl každý najít 3 oříšky a těmi nakrmit veverku, která měla v knihovně svůj strom s doupětem. Dále při skupinové práci rozdělovaly pranostiky, přísloví a rčení podle toho, ke kterému podzimnímu měsíci patřily. Na závěr si pak mohly vybrat - buď hledat cestu podzimním bludištěm, vybarvit draka či napsat, co vše se jim vybaví, když se řekne slovo podzim. Za tyto splněné úkoly dostaly všechny děti sladkou odměnu.

Také děti ze 3. a 4. ročníku navštívily místní knihovnu. Pro ně, jakožto zkušené čtenáře, si paní knihovnice připravily zajímavé úkoly z knih Astrid Lindgrenové. Paní spisovatelka nás provázela celou návštěvou knihovny. Nejprve jsme se podívali na poutavý klip k její nejznámější knížce Pipi Dlouhá punčocha. Pak následovala prezentace jejího života i práce pro děti. Nakonec mohly děti uplatnit své znalosti v připraveném kvízu.

Návštěva knihovny utekla jako voda, moc se nám tu líbilo a tak už se těšíme
na další pozvání :-)