E.ON truck přijel do Mor.Prus :-)

V pátek 10.10. se žáci 1.a 2 ročníku účastnili naučně-zábavného projektu Akuplus+ pro malé kouzelníky, kde se díky kouzelníkovi Voltíkovi, jeho pomocnici Leontýnce a videoprezentaci dozvěděli o tom, jak vzniká elektrická energie, proč je důležité s ní šetřit, jak s ní bezpečně zacházet... Domů si pak odnášeli kouzelnické čepice a balónky s kouzelnicou hůlkou, díky kterým si mohli vyzkoušet jednoduchý pokus na statickou elektřinu.

Děti ze 3. a 4. ročníku absolvovaly 2 hodinový program misePlus+, který byl zaměřen na znalosti o elektrické energii, o její úspoře a na ochranu životního prostředí. Děti si vyzkoušely několik pokusů a na závěr si odnesly batoh s výbavou energetického agenta misePlus+, který obsahoval např. tričko, USB disk...

Oba programy byly pro děti zdarma :-)