Návštěva místní knihovny

Ve středu 7.10. pozvala knihovnice paní Monika Lauterbachová do místní knihovny žáky 1. a 2. ročníku a děti z oddělení Motýlků, a to v rámci "Týdne knihoven". Děti tak měly možnost seznámit se s prostředím knihovny, rozdělením knížek a pro starší děti si paní knihovnice připravila krásný program o vzniku knih, na jaký materiál se dříve psalo, k čemu by knihy neměly sloužit... To nejlepší přišlo na konec, děti si při týmové spolupráci ve skupinkách vyrobily svitek, na který měly za úkol poskládat a nalepit, podle vzoru na tabuli, slova citátu, jež byla na jednotlivých lístečcích. Výroba děti natolik nadchla, že si pak ještě ve školní družině vyráběly další svitky s vlastní spisovatelskou tvorbou :-)

Povídání bylo poutavé, doplněné obrázkovým materiálem pro lepší představivost, program děti bavil - děkujeme tedy ještě jednou paní Lauterbachové za příjemně strávený čas v místní knihovně!

Mgr.Svatava Šebestová