ADRA ve škole

31. října se děti zúčastnily programu charitativní organizace ADRA.Program pro žáky 1. a 2. třídy se jmenoval "Skřítek Kvido a příběh uplakaných kalhotek". Skřítek Kvido děti seznámil s tím, že oblečení nepatří do popelnice, ale např. do charitativního obchůdku, kde si ho může ještě někdo koupit a nosit, a že zničené oblečení může být použito k další výrobě.

Děti 3. a 4. ročníku se zúčastnily programu "Každý potřebuje kamaráda", který se týkal dobrovolnictví. Děti se dozvěděly, že pomáhat může každý a že i kolem nás jsou lidé, kteří pomoc potřebují- např. lidé, kteří jsou sami, nemocní, staří a nedovedou si toho kamaráda sami najít. Proto si ADRA takových lidí všímá a snaží se jim kamarády najít. Těmto kamarádům se říká dobrovolníci.