Výlet do Lipky

V pátek 20.4.2018 jsme se vydali do ekologického střediska Lipka v Brně.

Na prvňáčky a děti ze školky čekala pohádka „O ZAKLETÉM SKŘÍTKOVI“. V úvodní pohádce se Skřítek Hračička posmíval obyčejným hračkám, a tak ho Ochránci kamene, slámy, hlíny a dřeva zakleli. Děti se vydaly do jednotlivých království získat klíčky na vysvobození Skřítka. V každém království jim Ochránce ukázal, k čemu jednotlivé materiály slouží, jak si s nimi mohou hrát a tvořit.

Děti z 2. až 4. ročníku se zúčastnily programu „JAK ROSTE CHLÉB“. Program ukazoval cestu od obilí, rostoucího na poli, až ke chlebu na našem stole. Děti mohly na vlastní kůži prožít tradiční ruční zpracování obilí. Do tématu byly uvedeny pohádkou O kuchaři, který urazil pole, které zdůrazňuje význam půdy pro člověka. Formou her děti porovnaly tradiční ruční a strojovou výrobu chleba. Děti se také na chvíli staly pekaři a mohly si připravit vlastní dobrůtku.