Ekocentrum Lipka

V pátek 7. ledna se naše škola vydala na výlet do Brna do ekocentra Lipka. Byli jsme rádi, že se tato akce mohla uskutečnit, protože jsme již na podzim několik výchovně-vzdělávacích programů museli zrušit kvůli probíhající epidemii. Jednotlivé třídy se zúčastnily různých programů. První třída zkoumala život domácích zvířátek v "Hospodářství u Šnofouse". Kromě povídání o jednotlivých hospodářských zvířatech, si děti vyzkoušely podojit dřevěnou "kozu", stloukaly máslo ze smetany a nakonec si pochutnaly na vlastnoručně vyrobené svačince. Starší žáci zkoumali, jak roste chléb. Vyzkoušeli si mlácení obilí a na chvíli se z nich stali pekaři, kteří si na konci programu mohli odnést svůj malý kousek pečiva. Prohlédněte si naši fotogalerii a posuďte, zda si děti program užily :-).