Skvělá reprezentace školy – budoucí spisovatelé

Žáci 2. ročníku pod vedením paní učitelky Piňosové a paní učitelky Mamiňákové vytvořili společně vlastní knihu. Při výuce pojmů verš, rým, báseň a říkadlo děti s drobnou podporou rodičů vymyslely své básničky, které potom kreativně přepsaly a ilustrovaly. V rámci VV zajímavě zpracovaly i titulní vzhled knihy. Kniha byla zaslána do 18. ročníku literární soutěže “Moje Veličenstvo kniha“ a zde byla v kategorii žáků 1. - 3. ročníku vyhodnocena jako nejlepší. Děti se tak radovaly z 1. místa. Dva zástupci třídy se zúčastnili i vyhlášení výsledků v brněnském Ekocentru Písečník.  Do školy kromě diplomu přivezli ostatním spolužákům také odměny.

Knihy hodnotila odborná osmičlenná komise a bodovala v šesti kritériích. Mimo jiné se hodnotilo i využití recyklovaných a přírodních materiálů. Dětem patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy a doufáme, že tento úspěch bude inspirací a motivací do budoucna.

Zájemci si mohou knihu prohlédnout u hlavního vchodu do školy.

Mgr. Jitka Piňosová