FURT SE NĚCO DĚJE :-)

Šipkovaná

V pondělí před státním svátkem se paní učitelky dohodly, že když už si Ti naši žáčci nemůžou prodloužit víkend, připraví jim alespoň trošku netradiční vyučování. Ráno jsme ještě nacvičovali na blížící se besídku, ale pak už nic nebránilo tomu, aby se děti rozdělily do skupinek a ti nejstarší vyrazili plni nápadů a odhodlání vytyčit trasu pro ostatní. Kvůli nejistému počasí musela být sice nakonec zkrácena, ale myslím, že jsme si to i tak užili. Děti na trase čekaly úkoly týkající se přírody, vždy pečlivě (někdy možná až moc :-) ukryté, aby pospíchající skupinky trošku pozdržely. Na závěr samozřejmě nechybělo velké hledání a sladký poklad. V naší galerii můžete hádat, kudy jsme se vydali. Že to byla trasa krátká a po známých místech ? No, jen si zkuste hledat dopisy, sbírat přírodniny či pátrat po přírodních nesmyslech. Ono nám to do oběda tak akorát vyšlo. Už se těšíme na další podobný den.

Děti a učitelky

Dopravní soutěž

V pátek 11. 5. se zúčastnili čtyři školáci z naší třídy okresního kola dopravní soutěže Mladý cyklista. Na Adélku, Verunku, Kubu a Toma čekalo celkem 5 disciplín, ve kterých měli prokázat nejen svoje znalosti dopravní výchovy, ale také zručnost, obratnost, technické dovednosti či umění první pomoci. Nejvíce zabrat nám asi dala jízda zručnoti. Přejíždět překážky a kladky, převážet skleničku plnou vody či zastavit kolo na několik vteřin, není úkol ledajaký. Však také někteří překonali sama sebe :-). Jednotlivých úkolů se zhostili svědomitě, ale bohužel soupeři byli lepší a tak jsme si tentokrát odvezli jenom dobrou zkušenost, spoustu nových zážitků a odhodlání zkusit to další rok znovu, třebas na jiné škole. Sladká tečka na závěr ukončila tento den a my jsme se vrátili domů sice poražení, ale spokojení.

Nezapomeňte se podívat do naší fotogalerie! Čeká tam na vás opět pár fotek na dokreslení příběhu :-).