Projekt Staré pověsti české

Před několika týdny jsme ve Vlastivědě dokončili zeměpisnou část a od té doby se věnujeme historii naší země.

Po období pravěku, kdy jsme bohužel nestihli ulovit mamuta, jsme se ocitli v době starých pověstí českých. Seznámili jsme se postupně s praotcem Čechem, kněžnou Libuší i Dívčí válkou. Každý z nás zkusil ztvárnit jednu z pověstí formou komiksu. Jak se nám to povedlo můžete vidět v naší fotogalerii. Projekt jsme završili pravou a nefalšovanou Dívčí válkou. Bitva proběhla ve třídě střežena bedlivým okem kamery a upoutala pozornost mladších spolužáků. Ranění byli ošetřeni, padnutí pochováni a viníci náležitě potrestáni . Jak se nám projekt líbil dokazují nejen fotografie, ale také videa, která můžete rovněž vidět ve fotogalerii.

Na shledanou příště se těší šikulové.