Výlet za poznáním

Ve čtvrtek 28.2. se děti naší školy zúčastnily hned tří vzdělávacích programů. Pokud chcete vědět jakých, podívejte se na celý článek :-).

Žáčci 1. a 2. třídy navštívili v zookoutku program "Od semínka k chlebu", který žáky seznámil, nejen jak pekly chléb naše babičky, ale dokonce i to, jak získaly k jeho pečení potřebnou mouku. A aby jejich poznání bylo umocněno zážitkem, každý žáček si také vyzkoušel mlácení obilí, mletí mouky i samotné pečení chleba. Do svého vlastnoručně upečeného chlebíčku se potom mohli s chutí zakousnout.

3. a 4. třída stihla programy hned dva. Nejprve jsme si udělali zastávku ve hvězdárně v Marchanicích, kde nám paní lektorka zajímavě vyprávěla o naší sluneční soustavě.  Naše další kroky vedly do muzea Vyškovska, kde jsme se zúčastnili animačního programu Velká Morava. Protože starší děti toto učivo znají z vlastivědy, bylo pro ně poutavé zaposlouchat se do vyprávění o dobách dávno minulých. Na závěr se pustili do výroby originálního velkomoravského gombíku.

Jak si děti tento výlet za poznáním užily, se podívejte do naší fotogalerie :-).