účast v soutěžích

Během vánočních prázdnin jsme požádali rodiče o spolupráci při zapojení dětí do soutěže KNIHOVNA JE IN, kdy měly děti napsat seznam dětských knížek v jejich domácích knihovničkách, přinést do školy a poté namalovat obrázek k jedné z knížek. Posíláme touto cestou dík rodičům za spolupráci, protože soutěže se nakonec z naší školy zúčastnilo 28 dětí! Svou roli v motivaci některých sehrála i naše paní vychovatelka Bláhová - děkujeme! Seznamy byly pestré - např. doplněný malůvkami, či obsahující až kolem 100 knih!!

V polovině února jsme byli pozvání do místní knihovny na slavnostní vyhlášení vítězů místního kola. Výsledky byly následující:

za 1. ročník:

absolutní vítěz: Mireček BUGNER

1.místo František VOŠČEK, 2.místo Nikolka VEČERKOVÁ, 3.místo Lukášek KILIÁN

za 2.ročník:

absolutní vítěz: Benjamin LAUTERBACH

1.místo Elenka CRKALOVÁ, 2.místo Barča HÝZLOVÁ, 3.místo Týna ČERNOCHOVÁ

za 3. - 4.ročník:

absolutní vítěz: Eliška MAJTÁNOVÁ

1.místo Sam LAUTERBACH,2.místo Jasmi ČERNOCHOVÁ, 3.místo Danča VEJMOLOVÁ

Díla absolutních vítězů postupují do okresního kola v KKD Vyškov.

Děkujeme touto cestou i paním knihovnicím, které zajistily postup ne 1 požadovaného díla, ale rovnou 3!! Také se postaraly o pěkné vyhodnocení této soutěže, děkujeme :-) Celá akce je zdokumentována v naší fotogalerii!

Dále bychom rády poděkovaly všem, kteří se připravili a prokázali odvahu vystoupit před svými kamarády při recitaci básničky v rámci tradičního školního kola recitační soutěže. Děti ve většině případů vystoupily s pěknými mnohdy zábavnými texty, dokonce jedna básnička byla v arménštině!

A jak to všechno dopadlo?

1. ročník:

1.místo František VOŠČEK,

2.místo Nikolka VEČERKOVÁ, 3.místo Mireček BUGNER

2.ročník:

1.místo Eliška RAČANSKÁ,

2.místo Justýnka ČERNOCHOVÁ, 3.místo Terezka SVOBODNÍKOVÁ

3.ročník:

1.místo Dominik VOŠČEK,

2.místo Michal SLEZÁČEK, 3.místo Adriana ZAHRADNÍKOVÁ

4.ročník:

1.místo Jasmína ČERNOCHOVÁ,

2.místo Jakub KOLÁŘ, 3.místo Anna ŠEBESTOVÁ

Cenu diváků získal se svou arménskou básničkou Radimek MIHAL.

Pro prvňáčky byla tato soutěž zkušební, nepostupová, vítězové z 2. - 4.ročníku postupují do okresního kola pořádaného 4.3. ve Vyškově - držíme jim palce!!